Toiminnan väliaikainen keskeytys
18.3.2021 15:34 Uutiset / Pääsivusto

HARJOITUSTOIMINTA SEIS 19.3 ALKAEN !

Etelä-Karjalan alueellinen COVID-19 tilannekuvaryhmä kokoontui ylimääräiseen kokoukseen 17.3.2021.Tilannekuvaryhmän vahva suositus on välttää kaikkia lähikontakteja näissä toiminnoissa ja harkita harrastustoiminnan toteuttamista etänä, jos se on mahdollista.

Seuran hallitus kokoontui 18.3 ja päätti suositusten ja kiristyneiden rajoitusten perusteella keskeyttää seuran kaikkien ryhmien harjoitustoiminnan väliaikaisesti ajanjaksolle 19.3-31.3 2021. Toiminnan jatkumisesta päätämme ja tiedoitamme vko.12 aikana. Tällöin tiedossa pitäisi olla jo alueellisten rajoitusten tilanne, sekä jääkiekkoliiton päätökset sarjojen mahdollisista jatkumisista tämän kauden osalta.

Toiminnasta vastaavat työntekijät toimittavat OT harjoitteluohjelmat joukkueille ja informoivat kiekkokouluikäluokkia erikseen jatkoaikataulusta.

Noudatetaan kaikki viranomaisten suosituksia ja määräyksiä niin hyvä tulee!

Vesa Torikka Toiminnanjohtaja SaiPa ry


   
Lisää uutisia
SaiPa ry
«  Huhtikuu   »
Kategoriat