Palkittavat kaudelta 2019-20
4.7.2020 18:05 Uutiset / Pääsivusto

Kausi 19-20 Yhteistyötahojen stipendit: KELTAMUSTA

KELTAMUSTA STIPENDI

Keltamusta on Lappeenrantalaisista ja ulkopaikkakuntalaisista SaiPan ystävistä, sekä muutamista seuran vanhoista pelaajista muodostunut kaveriporukka, jonka tavoitteena on stipendein kannustaa vuosittain tavoitteellista ja kehityskykyistä juniorikiekkoilijaa, tai kiekkoilijoita hienossa ja vaativassa harrastuksessa.

Stipendien saajat valitaan vuosittain yhteistyössä keltamustien edustajien, sekä seuran juniorivalmennuksesta vastaavien henkilöiden kesken. Stipendien rahasummat ovat kokonaisuudessaan tarkoitettu jääkiekosta aiheutuvien mahdollisten kulujen ja varustehankintojen osittaiseen kattamiseen

Tänä vuonna stipendein palkitaan:

JENITA AAPRO (Naiset)JUHO SIMOLA (D1-2006)

NIKLAS HÄMÄLÄINEN (D2-2007)

VILJAMI NEVALA (E1-2008)

SaiPa Juniorit onnittelee!


   
Lisää uutisia
SaiPa ry
Kategoriat