Tyttöjen luisteluleikit - luistelun oppimista leikein
Julkaistu: 12.08.2022 11.43

Tyttöjen luisteluleikit - luistelun oppimista leikein

SaiPa tyttöjen omat luisteluleikit – luistelun oppimista leikein

Tyttöjen luisteluleikit ovat tarkoitettu pienille luistelutaitoja opetteleville aloittelijoille. Varsinaista ikärajaa ei ole ja ensimmäisillä kerroilla mukana jäällä voi olla myös oma avustaja. Varusteiksi riittävät luistimet sekä kypärä, mikäli muita varusteita löytyy, saa ne pukea päälle pehmentämään menoa. Seuralla on myös lainaamo, josta saa varusteita lainaksi luistelutaipaleen aloittamiseksi.

Tyttöjen ikioma ryhmä kokoontuu jäälle kerran viikossa, sunnuntaisin kello 10.45–11.45 UK-Areenalle. Ensimmäiset jäät ovat sunnuntaina 25. syyskuuta.Luisteluleikkien hinta on seuran jäsenmaksu 30 euroa koko kaudelta sekä

Kiekkokoulurekisteröinti 3 € (sisältää vakuutuksen). Jäsenmaksu laskutetaan lokakuussa ja ohjeistus rekisteröintiin tulee seuralta ilmoittautumisen jälkeen.

ILMOITTAUTUMINEN LUISTELULEIKKEIHIN

Lisätiedot seuran tyttökiekkovastaavalta
Silja Schemeikka
040 571 2561
naisetsaipa@gmail.com