Kausi 2015-2016 päätettiin perinteisin menoin Mailanpainajaisissa ma 25.4. Alla linkki Mailanpainajaisten kuviin sekä tilaisuudessa palkitut.
Stipendit
Wanhan SaiPan stipendit: Reko Ristola (C-01) ja Veera Ollikainen (tytöt/naiset)
SaiPan tuki stipendit: Eetu Pulli (C-00) ja Anton Hyvärinen (B-jun)
Keltamustien stipendit: Jaakko Nikkinen (C-00), Niklas Vilkko (C-01), Jeremias Myllynen (D-02), Jere Liukkonen (D-03)
Starikoiden stipendi: Matias Mäntykivi (C-01)
Lappeenrannan asuntopalvelun stipendi: Rasmus Örså (B-jun)
Drivecenter stipendi: Taavi Heikkinen (B-jun)
Osuuspankin Tulevaisuuden tekijä palkinnot
E-juniorit: Janne Naukkarinen
D-juniorit: Juho Markkanen
C-juniorit: Ville Petman
B-juniorit: Ville Ruokonen
Maalivahti palkinnot (Marskin palkinnot)
Lupaavin maalivahti: Valtteri Valle (D-02)
Paras maalivahti: Ville Ruokonen (B-jun/A-jun)
Lappeenrannan Energian Nais- ja tyttökiekko palkinnot
Vuoden tyttöpelaaja: Krista Parkkonen
Vuoden naispelaaja: Eevi Ilvonen
Toimihenkilöpalkinnot
Vuoden naistoimija: Maarit Haimila (D-02)
Vuoden valmentaja: Pasi Kupiainen (C-01)
Vuoden joukkueenjohtaja: Vesa Petman (C-00)
Vuoden toimija: Riina Toivanen (C-01)
Ulkojäiden Kunkku haastekisan palkinnot
Kasper Kossila (F-07), Niklas Hämäläinen (F-07), Miro Karhula (F-07)
Osmon kannu
SaiPa junioreille luovutettiin Osmon kannu (alueen paras junioriseura)
Pohjola leiri-ikäluokan paras joukkue
SaiPa Niepit (C-01) palkittiin alueen parhaana Pohjola leiri-ikäluokan joukkueena
Luistelukoulu
Kaikki luistelukoululaiset palkittiin hienosta kaudesta mitalein
Joukkueiden palkinnot
Paras puolustaja | Paras hyökkääjä | Paras joukkuepelaaja | Paras harjoittelija | |
F-06 | Lauri Iiskonmäki | Valtteri Tamminen | Sisu Kallio | Juho Simola |
Aaro Tiilikainen | Kasper Kantonen | Santtu Virtanen | Veeti Luukas | |
E-05 | Sasu Laamanen | Leo Tuuva | Eelis Kahari | Joona Tarjavuori |
Olivia Kylliäinen | Eetu Ikonen | Joose Hänninen | Lauri Nevala | |
E-04 | Rasmus Koikkalainen | Jesse Sirkkunen | Leevi Iiskonmäki | Arttu Tarhonen |
Joni Kangasmuukko | Tomas Samaletdin | Lenni Nikkilä | Veeti Martikainen | |
D-03 | Veikka Kemppi | Leevi Lindholm | Samuli Jaanu | Niko Lehto |
Kasperi Kaarna | Mico Pipinen | Mikael Kurki | Roni Piiskonen | |
D-02 | Saku Ruotsalainen | Eemeli Kestola | Antoine Kylliäinen | Krista Parkkonen |
Markku Ruotsalainen | Mikko Haikala | Olli Pesari | Niko Kaarna | |
C-01 kilpa | Reko Ristola | Matias Mäntykivi | Niko Nurmilaukas | Rasmus Kivistö |
C-01 haastaja | Aaro Torniainen | Viljami Saira | Rasmus Surakka | Aleksi Koukku |
C-00 kilpa | Viljami Istala | Mikko Petman | Mikael Koskimies | Emil Vainikka |
C-00 haastaja | Saku Suutarinen | Aleksi Akkila | Eetu Tiittanen | Juuso Vesala |
B-jun | Aleksi Akkanen | Jerkko Häkkinen | Eero Pulkkinen | Taavi Heikkinen |
Naiset | Ella Raijas | Riia Huikko | Eevi Ilvonen | Veera Ollikainen |
Ei uutisia |