Kauden 2018-19 Palkitut
10.5.2019 17:05 Uutiset / Pääsivusto

Kisapuistossa keskiviikkona 8.5 pidetyissä mailanpainajaisissa palkittiin kaudella 2018-19 ansioituneita pelaajia ja toimihenkilöitä.





MAILANPAINAJAISET 8.5.2019


Tilaisuuden juontajana toimi Veli-Matti Taimisto.

"Tervetuloa tilaisuuteen" SaiPa ry:n puheenjohtaja Janne Sirenne


"Kohti tulevaa kautta" SaiPa ry:n uusi toiminnanjohtaja Vesa Torikka


PALKINTOJENJAKO

Yhteistyökumppaneitten stipendit ja seuran kiertopalkinnot

WANHAN SAIPAN Stipendi Jakajat: Kari Weckström ja Antero Väätämöinen Wanhasta Saipasta.

Eevi Ilvonen (Naiset/Tytöt)

Eevert Paananen (C2-04)

SAIPAN TUKI RY:n stipendi Jakajat: Rauno Urpalainen ja Osmo Nulpponen

Aapo Sarell (C-nuoret)

Kasperi Kinnunen (B-nuoret)

Matias Mäntykivi (A-nuoret) -ei kuvassa-

KELTAMUSTA stipendi jakajat: Heikki Tyynelä ja Petri Peronmaa Keltamustista

Neea Aapro (Naiset/Tytöt)

Janne Naukkarinen ( C2-04 )

Leo Tuuva ( D2-06 )

Otso Hyrkkänen (E1-07 )


LAPPEENRANNAN ASUNTOPALVELU OY:n stipendi

Ilja Peltola (B -nuoret)


DRIVECENTER Lahjakortti jakaja: Mirka Laakso Drivecenteristä

Valtteri Valle (B-nuoret)

HYLKEET Stipendi jakaja: Osku Siitari Hylkeistä

Nikita Filjuta (E2-08)

OSUUSPANKIN TULEVAISUUDEN TEKIJÄ Kiertopalkinnot jakaja: Valmennuspäällikkö Sami Nikkinen SaiPa ry

E-juniorit Severi Metsäkallio

D-juniorit Sasu Laamanen

C-juniorit Joni Loukkojärvi

B-juniorit Aleksi Sinkkonen


MAALIVAHTI PALKINNOT (Marskin palkinnot) jakajat: Markku Innanen ja Juha Kuokkanen

Paras maalivahti: Juho Markkanen

Lupaavin maalivahti: Arttu Tarhonen

VUODEN NAISTOIMIJA (Naisjaosto) Jakaja: Naisjaoston puheenjohtaja Seija Pöllänen

Sini Juvonen


VUODEN VALMENTAJA Jakaja: Valmennuspäällikkö Sami Nikkinen SaiPa ry

Vesa Ahola (Vastuuvalmentaja E2-07)

VUODEN SEURATOIMIJA PALKINTO Jakaja: Toiminnanjohtaja Vesa Torikka SaiPa ry

Hanna-Kaisa Muurman (Joukkueenjohtaja C-Nuoret)


JOUKKUEPALKINNOT

Valmentajien valitsemat palkittavat pelaajat


Palkintojen jako:Valmennuspäällikkö Sami Nikkinen ja Liigajoukkueesta Ville Koho, Anssi Löfman ja Kasperi Torikka.


PARHAAT PUOLUSTAJAT

F-09 Antti Varis ja Eero Orkamaa, E-08 Eemil Nevalainen ja Jesse Leitto, E-07 Miro Karhula ja Vertti Luukas, D-06 Otto Koikkalainen ja Veikka Karvonen, D-05 Sasu Laamanen ja Jenna Kuukka, C-04 kilparyhmä Rasmus Koikkalainen, C-04 haastajaryhmä Eemeli Kihlström, C-03 kilparyhmä Aapo Sarell, C-03 haastajaryhmä Topi Kiiski, B-team Juuso Forsman, B1-juniorit Reko Ristola ja Naiset Roosa Martikainen.


PARHAAT HYÖKKÄÄJÄT

F-09 Anton Akkanen ja Tuomas Nuuttila, E-08 Aaro Varila ja Topi Tahvanainen, E-07 Severi Metsäkallio ja Vilho Yli-Kankahila, D-06 Valtteri Tamminen ja Niklas Saaresti, D-05 Toni Surakka ja Niklas Nuuttila, C-04 kilparyhmä Niklas Gröhn, C-04 haastajaryhmä Lauri Permi, C-03 kilparyhmä Miska Vattukumpu, C-03 haastajaryhmä Mico Pipinen, B-team Juho Huopainen. B1-juniorit Aleksi Sinkkonen ja Naiset Eliina "Ellu" Ojapalo.


PARHAAT JOUKKUEPELAAJAT

F-09 Onni Lukkarinen ja Eelis Heltola, E-08 Ilari Raskila ja Otso Kallio, E-07 Niko Ahola ja Eero Hongisto, D-06 Jani Kylliäinen ja Juho Ojala, D-05 Joona Tarjavuori ja Thomas Mälkiä, C-04 kilparyhmä Nestori Sirenne, C-04 haastajaryhmä Aapo Havo, C-03 kilparyhmä Krista Parkkonen, B-team Tuukka Havo, B1-juniorit Elmo Scharin ja Naiset Henriikka Tujula.


PARHAAT HARJOITTELIJAT

F-09 Aaron Huhtala ja Oula Mihl, E-08 Samu Hanninen ja Oskari Holopainen, E-07 Kasper Kossila ja Markus Ahlqvist, D-06 Juho Simola ja Rasmus Jeulonen, D-05 Joose Hänninen ja Eelis Kahari, C-04 kilparyhmä Aleksi Talo, C-04 haastajaryhmä Olivia Kylliäinen, C-03 kilparyhmä Kalle Liivo, C-03 haastajaryhmä Niko Haiko, B-team Tuomo Haimila, B1-juniorit Juho Markkanen ja Naiset Ella Raijas.


KIEKKO- JA LUISTELUKOULULAISET

Kaikki osallistujat palkitaan muistomitalein.




Kuvat ja valaistus: Kimmo Metsälä

Tarjoilut: Naisjaosto

Lay-out ja järjestelyt: Tatu Productions


   
Lisää uutisia
2008
«  Kesäkuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Kategoriat